با توجه به اینکه وجود حشرات در محیط سبب بروز آلودگی های محیطی و انتقال بیماری ها از طریق نیش زدن می گردند بنابراین افراد در تمامی محیط ها نظیر منازل، واحدهای فروشگاهی، صنعتی، تولیدی، خدماتی و غیره با این معضل روبه رو هستند و همواره به دنبال راه حلی برای دفع و از بین بردن حشرات می گردند. 

در گذشته استفاده از حشره کش ها به صورت اسپری و سموم شیمیایی بسیار مرسوم بودند که این خود آلودگی های محیط را افزایش داده و سلامتی انسان ها را به خطر می انداختند.

با تولید و عرضه حشره کش برقی به بازار مصرفی، این مشکلات تا حد زیادی مرتفع گردید.

در حال حاضر این نوع از حشره کش ها توسط لامپ های UV ماورا بنفش حشرات را جذب کرده و آن ها را از بین می برند. 

 

تفاوت حشره کش های برقی قدیمی و جدید

در حشره کش های قدیمی، حشرات در برخورد با میله های فلزی دستگاه، کاملا در فضا متلاشی شده و این خود نوعی آلودگی در محیط محسوب می شد اما در حشره کش های جدید، صفحات فلزی داخل دستگاه سبب خشک شدن حشرات گردیده و لاشه ی آن ها در داخل سینی تعبیه شده در این محصولات جمع آوری می گردد. بنابراین هیچ گونه مشکی برای محیط ایجاد نکرده و می توان گفت این نوع از حشره کش ها حامی محیط زیست هستند.

انواع حشره کش برقی

1- حشره کش برقی خانگی 

2- حشره کش برقی صنعتی 

در محیط های کوچک و سربسته نظیر منازل، واحدهای فروشگاهی و اداری از نوع خانگی دستگاه استفاده می شود. 

از نوع صنعتی در مزارع کشاورزی، دامداری ها و محیط های صنعتی کاربرد دارند. این نوع از حشره کش ها در ابعاد بزرگتر در مقایسه با نوع خانگی تولید می گردند.

این نکته را باید یادآور شد که با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به سموم شیمیایی برای دفع آفت ها در مزارع نیست که این روش به طبع برای کشاورزان و باغداران صرفه اقتصادی داشته و از بروز آلودگی ها جلوگیری می کند.