انواع دزدگیر و کارایی آن در ایمن سازی

دزدگیرها در انواع گوناگونی عرضه می شوند. اگر بخواهیم سیستم های دزدگیر را به دزدگیر ماشین و دزدگیر اماکن تقسیم بندی کنیم؛ باید طبق آن چه در زیر آمده، پیش برویم.

انواع دزدگیر

چیزی که همیشه باید نسبت به آن توجه داشته باشیم، لزوم ایمن سازی محیط های داخلی و حتی وسایل نقلیه است که باعث می شود ریسک از دست دادن اموال، تا حدود زیادی کاهش یابد. این چیزی است که با توجه به مدرن شدن ابزار ایمن سازی چون دزدگیر شامل دزدگیر ماشین و دزدگیر اماکن و غیره، دسترسی به آن برای همگان ساده است.

به این ترتیب ایمن سازی محیط های داخلی یا خودروها و سایر وسایل نقلیه، کار پیچیده ای نیست و اتفاقا شما می توانید با صرف هزینه های کنترل شده، این امر را به انجام برسانید. با توجه به گسترش بازار تجهیزات ایمنی و ضدسرقت و دزدگیرها، قیمت این ابزار ایمن سازی نیز به شکل قابل توجهی کاهش یافته است و استفاده از آن ها برای اکثر اقشار جامعه ممکن به نظر می رسد.

در حقیقت دزدگیرها دیگر یک کالای لوکس به حساب نمی آیند و نیازی نیست شما از سطح مالی بالایی برخوردار باشید تا تصمیم به نصب یک سیستم دزدگیر اماکن برای منزل خود بگیرید!

دزدگیر ماشین

دزدگیر ماشین در انواع و اقسام گوناگون عرضه شده است. اگر به خاطر بیاورید چند سال پیش، دزدگیرها تنها ابزاری بودند که در ساعات نیمه شب، صدای آزاردهند بوق آن ها خواب را از سرمان می پراند. اما امروز دزدگیرهای خودرو به مراتب پیشرفته تر شده و می توان میزان حساسیت آن ها را به گونه ای تنظیم کرد که تنها نسبت به تلاش برای باز کردن درب خودرو حساس باشند.

به این صورت دیگر نگران نیستیم که با پریدن گربه ای از روی خودرو، صدای گوشخراش آژیر آن بلند شود و دزدگیر ماشین نسبت به گذشته، کارایی بیشتری پیدا کرده است.

از طرفی نسل دیگری از دزدگیرهای ماشین به بازار آمد که با یک صفحه نمایش همراه بود. این صفحه نمایش می توانست موقعیت خودروی شما را نشان داده و به این شکل سطح ایمنی را بالاتر برد. داشتن ویبره بر ریموت دزدگیر ماشین، امکان قفل کردن یا باز کردن درب خودرو از راه دور به وسیله ریموت، روشن کردن خودرو و غیره از جمله امکاناتی محسوب می شود که به نسل جدید دزدگیرهای خودرو اضافه شده است.

همین طور این دزدگیرها دارای قفل کودک هستند و حتی اگر شما فعال کردن قفل کودک را فراموش کنید، دزدگیر به صورت خودکار با عبور از نخستین دست انداز، قفل را فعال کرده و ایمنی کودک در ماشین را به حداکثر می رساند.

دزدگیرهای تصویری خودرو در حال حاضر پرفروش ترین انواع دزدگیر ماشین به شمار می روند. سطح ایمنی بالاتر و امکان مراقبت بیشتر از خودرو توسط مالک آن در این دزدگیرها، اعتماد بیشتری میان جامعه خریداران ایجاد کرده است.

همین طور دزدگیرهای سیم کارت خور، نسل جدید دزدگیرایی هستند که با داشتن قابلیت ارتباط با تلفن همراه، سیستم هشدار به موبایل را پیاده سازی می کنند. به این ترتیب با نزدیک شدن سارق به اتومبیل شما، دزدگیر روی گوشی تلفن همراه شما، زنگ هشدار خواهد داشت. همچنین در صورتی که به طور مثال گوشی تلفن همراه خود را در خودرو جا گذاشته باشید، می توانید از طریق تماس با گوشی خود، نسبت به باز کردن یا بستن درب ماشین اقدام کنید.

دقت داشته باشید که سارقین معمولا ترجیح می دهند طعمه ای ساده تر برای برنامه سرقت خود انتخاب کنند. لحظه ای خود را جای یک سارق اتومبیل بگذارید. فارغ از این که آن ها قادر به باز کردن قفل ماشین های که دارای دزدگیر هستند، نیز باشند؛

با این همه باز کردن درب یک ماشین بدون سیستم امنیتی راحت تر است یا ماشینی که به دزدگیری مدرن مجهز شده است؟ بدیهی است که با توجه به وقت کم و استرس ناشی از گرفتار شدن، سارق ترجیح می دهد به سراغ طعمه ای برود که سرقت آن به مراتب ساده تر بوده و زحمت کمتری نیز برای او داشته باشد.

دزدگیر اماکن

دزدگیر

دزدگیر اماکن 

مدل PS300

دزدگیر

دزدگیر اماکن 

مدل PS200

دزدگیر

دزدگیر اماکن 

مدل GSM Z5

دزدگیر اماکن 

مدل PS100

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن، اعم از این که برای منزل های مسکونی یا ادارات، دفاتر تجاری، مغازه ها و غیره باشد، کارایی فوق العاده ای دارد. یک مغازه طلافروشی را تصور کنید که بدون وجود دزدگیر تا چه اندازه می تواند ناامن باشد. همین طور این موضوع در خصوص منازل مسکونی نیز صدق می کند.

بسیاری از ما جواهرات زیادی را در منزل خود نگهداری می کنیم و این نگهداری جواهرات در منزل، به حتم یک سیستم امنیتی را می طلبد. گذشته از آن، حتی در صورت نبود هیچ شیء گران قیمتی در منزل، وجود سیستم امنیتی و دزدگیر منزل، ریسک وارد شدن اشخاص بیگانه یا بهتر بگوییم دزدها را به حداقل می رساند.

درگیری های صورت گرفته در صحنه های دزدی که حتی شاید از قبل طراحی نشده بودند و حتی قتل های عمد و غیرعمد صورت گرفته در چنین موقعیت هایی، باید بزرگترین زنگ هشدار برای آن دسته از افرادی باشد که همچنان اعتقادی به سیستم های امنیتی و دزدگیرها ندارند.

با هر بار فعال کردن دزدگیر منازل پیش از خروج، یا در زمانی که قصد مسافرت داریم و حتی هر بار پس از وارد شدن به منزل؛ سطح ایمنی محیط و البته خود را بالا برده و در مقابل تهدیداتی چون ورود دزد و اشرار، آن را ایمن می سازیم.

خوشبختانه سیستم های دزدگیر و ایمنی امروزی، با ظرافت های قابل توجهی طراحی شده و کارایی آن ها نسبت به نسل های قبلی به مراتب بالاتر رفته است.

دزدگیر اماکن نیز در انواع سخنگو، آژیری (ابتدایی ترین نوع دزدگیر اماکن)، سیم کارتی، بی سیم، تحت شبکه و غیره ارائه می شوند. هر یک از این انواع دزدگیرهای اماکن دارای مزایای خاص به خود هستند و با توجه به نیازی که در فضا داریم، یک یا چند مورد از آن ها توصیه خواهد شد.

بدیهی است که در نسل جدید دزدگیرهای اماکن، استفاده از دزدگیرهای دارای کنترل از راه دور به مراتب کارآمدتر بوده و طرفداران بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

کلام آخر

با توجه به گسترش نسل دزدگیر ماشین و دزدگیر اماکن و بهینه شدن سطح عملکردی آن ها؛ عدم استفاده از این ابزار برای ایمن سازی دارایی هایمان تنها قصوری است که خود مرتکب می شویم. جهان تکنولوژی و تجهیزات حاضر، ابزار لازم برای بالا بردن سطح ایمنی را در اختیار ما قرار داده است و توصیه می شود که حتما از این ابزار برای داشتن امنیت بالاتر، بهره مند شوید.