بهترین دزدگیر اماکن

بهترین دزدگیر اماکن

واقعا بهترین دزدگیر اماکن برای مغازه، فروشگاه، اداره، ویلا و غیره کدام است ؟ آیا در مورد عمکرد دزدگیرها و نحوه اعلان آن ها اطلاع دارین ؟ آیا در مورد برندهای موجود در بازار تحقیق کرده اید؟ به درستی انتخاب یک دزدگیر مناسب کار آسانی نیست. شما باید قبل از خرید یک دانش کلی در این خصوص داشته باشید. بهترین روش می تواند مشاوره با کارشناسان فنی این حوزه باشد تا اطلاعاتی در خصوص انواع دستگاه های موجود در بازار به شما بدهند.

فارق از تمام این مسائل بهترین دزدگیر باید حافظ مال شما باشد و مغازه، خانه، ویلا و غیره را ایمن گرداند. شما زمانی می توانید بگویید که در انتخاب دزدگیر موفق بوده اید که سارق هر چقد هم ماهر، نتواند به محلی که در آن دزدگیر نصب است، نفوذ کند. با توجه به گسترش استفاده از دزدگیر اماکن ، برندهای مختلفی از این سیستم که هر کدام مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارند، در بازار موجود است.

عواملی که نشان دهنده ی بهترین دزدگیر اماکن است، کدامند ؟

 • کیفیت ساخت و تولید
 • نحوه عملکرد دزدگیر
 • مشکلات و اشتباهات دزدگیر
 • پشتیبانی مناسب فروشنده
 • کیفیت ساخت و تولید

کیفیت ساخت و تولید

نحوه تولید و ساخت یک محصول می تواند نماینده ی کیفیت آن باشد. عملکرد درست دزدگیرها نیز مانند هر محصول دیگری نیازمند تولید مناسب و با کیفیت است. اما در ادامه به نکاتی که به شما در تشخیص بهترین بودن از نظر عملکرد و تکونولوژی ساخت آن کمک خواهد کرد اشاره می کنیم :

طراحی ظاهری : یکی از نکاتی که باید به آن توجه گردد میزان کوچک بودن دستگاه مرکزی است چرا که به راحتی بتوان در هر مکانی به دور از چشم نصب گردد. موادی که در ساخت بدنه محصول به کار رفته است و استفاده از کلیدهای لمسی از دیگر نکات ظاهری دستگاه است. رعایت سادگی و در عین حال میزان هوشمند بودن نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

سرعت عملکرد دزدگیر اماکن : سرعت دزدگیر در اعلان و هشدار از موارد بسیار مهم است چرا که کندی سیستم در این مرحله می تواند فرصت از کار انداختن دزدگیر را برای سارق فراهم گراند. مدت زمان اعلان و هشدار دزدگیر اماکن باید زیر 8 ثانیه باشد و تاخیر و کندی در برخی از دستگاه ها نشانه ضفف در کیفیت و ساخت دزدگیر است.

مدت و نوع گارانتی : همواره گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات می تواند تضمینی برای یک خرید موفق باشد چرا که ممکن است هر سیستمی دارای باگ یا مشکل باشد که شرکت ارائه کننده ملزم به رفع این مشکلات خواهد بود. معمولا شرکت های تولیدکننده به راحتی این تضمین را برای خرید دزدگیر به شما خواهند داد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که بهتر است از دزدگیرهای تولید داخل استفاده کنید تا در صورت بروز هر مشکلی امکان تعویض یا رفع عیب دستگاه وجود داشته باشد.

تعداد سنسورها : تعداد سنسورهایی که در پک دزدگیر قرار داده می شود با توجه به شرایط محیطی و مکانی است که قرار است دزدگیر اماکن نصب گردد. بهترین روش برای تعیین تعداد سنسورهای الزامی، بازدید محل توسط کارشناسان نصب و فنی خواهد بود.

شما می توانید از راهنمایی کارشناسان برای مشخص کردن تعداد سنسور استاندارد برای باغ، مغازه، ویلا و غیره خود نیز استفاه کنید.

سنسور بی سیم یا بی سیم : نکته ی ایمنی که باید در خصوص انتخاب سنسور یادآور شوم این است که سنسورهای بی سیم از ضریب امنیتی بالاتر برخوردار هستند بنابراین بهتر است از این نوع سنسور استفاده شود.

سنسورهای با سیم نه تنها دچار مشکلات نصب و اجرایی هستند بلکه به راحتی می توانند توسط سارقین قطع شده و از مدار خارج شوند.

بررسی نحوه عملکرد دزدگیر هنگام خرید بهترین دزدگیر اماکن

اگر شما به دنبال بهترین مدل ، بهترین مارک و درنهایت بهترین خرید هستید به شما توصیه می کنیم به موارد زیر توجه فرمایید:

 1. روش ارتباط دزدگیر اماکن با شما
 2. روش اتصال سنسور با دستگاه مرکزی
 3. مشکلات و اشتباهات دزدگیر

دسته بندی دزدگیرها براساس نوع اعلان و ارتباط با شما

 1. دزدگیرهای آژیری : این سیستم فقط با تولید سر و صدا اعلان هشدار می کند و هیچ گونه ارتباطی با شما نخواهد داشت. این دزدگیر مخصوص مغازه یا فروشگاهیست که نزدیک محل سکونت شما باشد.
 2. دزدگیرهای تلفن ثابت : دزدگیرهای تلفن ثابت از طریق تمام خطوط تلفن ثابتی که در آن تعریف شده باشد با شما تماس گرفته و با پخش صدای آژیر یا صدای ضبط شده در دستگاه، شما را از بروز خطر مطلع می سازد.
 3. دزدگیر سیم کارتی : این دزدگیرها امکان برقراری تماس با خطوط سیم کارتی را هم دارد و برای مکان هایی امکان وجود خط ثابت نیست بسیار مناسب هستند.این دستگاه ها همچنین دارای اپلیکیشن اندروید بوده بنابراین به راحتی از راه دور قابل کنترل خواهند بود.

بررسی روش اتصال سنسور به دستگاه مرکزی هنگام خرید بهترین دزدگیر اماکن

اتصال بی سیم

اتصال با سیم

همانطور که در بالا نیز بدان اشاره شد اتصال بی سیم سنسورها امنیت بالاتری تامین خواهند کرد بنابراین بهترین گزینه هستند.  با توجه به اینکه امروزه امواجی از طریق سنسورهای بی سیم ارسال می شوند، امواج کد گذاری شده هستند که تنها از طریق مرکز کنترل قابل شناسایی می باشند و این خود عاملی برای بالابردن امنیت است .  

مشکلات و اشتباهات دزدگیر اماکن

درصد خطا وعدم تشخیص سارق در دزدگیرها عموما به خاطر سنسورهای تشخصیص حرکت رخ می دهد. این سنسورها گاهی به دلیل عوامل محیطی باد، دمای بیش از حد محیط و حیوانات خانگی دچار خطای تشخیص می شوند بنابراین دزدگیر اماکن نیز دچار خطای عملکردی شده و درست عمل نخواهد کرد که همواره باید در انتخاب بهترین دزدگیر اماکن مورد توجه قرار گیرد.

توجه به پشتیبانی مناسب فروشنده برای خرید بهترین دزدگیر اماکن

یکی از مشکلاتی که هنوز هم در بازار ایران وجود دارد، فروش سنتی و واسطه ای محصولات است .یعنی تولیدکنندگان محصولات خود را به صورت عمده و واسطه ای وارد بازار می کنند و این خود سبب بروز یک سری مشکلات خواهد شد  

 1. قیمت محصول به خاطر فروش واسطه ای بسیار متفاوت تر از قیمت واقعای می گردد.
 2. اگر محصولی که خریداری شده دچار باگ یا مشکل شود، با شرکت سازنده ارتباط مستقیم نخواهی داشت و تنها ارتباط فروشگاهی است که در حال فروش این محصولات است که اگر خدمات پس از فروش درستی ارائه دهد.
 3. نصب دزدگیر خود یک کار حرفه ای است که نباید به هر فرد مبتدی و تازه کاری سپرده شود چرا که عملکرد اشتباه او سبب بروز اختلال در کار نهایی دزدگیر می گردد.
 4. هزینه ی نصب دزدگیر اماکن : در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا، تکنولوژی ساخت دزدگیر به گونه ای است که هر فردی بتواند خود به تنهایی دزدگیر اماکن را نصب نماید و نیازی به نصاب نداشته باشد.
این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *